taras inspiracje

Taras – inspiracje na ciekawą przestrzeń wypoczynkową

Piękny i ciekawe zaaranżowany taras to idealne miejsce wypoczynkowe, które możemy wykorzystywać od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków nasz taras będziemy mogli wykorzystywać na wiele sposobów, np. jako miejsce spotkań w gronie znajomych czy miejsce do spożywania posiłków. Inspiracje na ciekawy taras prezentują nam producenci mebli ogrodowych oraz projektanci.

Inspiracje na taras – przestrzeń dopasowana do potrzeb

Taras może zmieniać się zgodnie z naszymi potrzebami: dla dzieci może być przestrzenią do zabawy, dla nas miejscem do odpoczynku i relaksu. W okresie ciepłego lata taras posłuży nam jako letnia jadalnia, gdzie będziemy mogli podawać posiłki i cieszyć się towarzystwem bliskich. Taras to także miejsce, gdzie w spokoju będziemy mogli… pracować! Jakie inspiracje na taras wybrać, by cieszyć się komfortem?

Niewielki taras – inspiracje w najnowszych trendach

taras inspiracje: meble ogrodowe Imola marki Oltre

Jedną z ciekawszych propozycji na niewielki taras jest modułowa kolekcja IMOLA – składa się ona z trzech elementów, które pozwolą nam czerpać z wypoczynku na świeżym powietrzu to, co najlepsze. Zestaw IMOLA to meble technorattanowe – wierzch mebla tworzy syntetyczna plecionka imitująca naturalny rotang. Technorattan jest materiałem o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu. Niska waga elementów zestawu jest zasługą zastosowania aluminiowych stelaży. Poprzez malowanie proszkowe elementów aluminiowych możliwe stało się zabezpieczenie konstrukcji przed działaniem wilgoci i rdzy. Meble uzupełniono o wygodne poduszki, całość dopełnia elegancki stolik z technorattanowym blatem okrytym warstwą szkła. IMOLA to doskonała propozycja na taras – inspiracje dla tego kompletu czerpano z najnowszych trendów!

Inspiracje na rustykalny taras: meble rattanowe CANNES

taras inspiracje: meble rattanowe Cannes Vimine

Klasyczne meble rattanowe w nowej odsłonie to propozycja dla osób ceniących piękno i elegancję. Kolekcja CANNES składa się z czterech elementów: dwóch foteli rattanowych, sofy oraz eleganckiego stolika. Meble CANNES wykonano z naturalnego rotangu – tworzywo to jest wysoce cenione przez fanów ciekawego designu. Warto wspomnieć, że rotang pozyskiwany jest z upraw o zrównoważonym rozwoju – oznacza to, że pozyskiwanie tego materiału nie degraduje środowiska naturalnego. Mocną stroną kolekcji są profilowane oparcia sofy i foteli – pozwolą one na zrelaksowanie się po trudnym i długim dniu poza domem.

Sofy na taras – inspiracje kreowane w trosce o wygodę

taras inspiracje: kanapa technorattanowa Portofino Oltre

Piękny taras to nie tylko inspiracje nowoczesnością – warto znaleźć meble, które łączą klasyczne wzornictwo oraz innowacyjne materiały. Doskonałym przykładem okaże się sofa PORTOFINO, które posłuży nam zarówno jako miejsce do siedzenia, jak i wygodna leżanka. Elementem wyróżniającym sofę PORTOFINO od innych mebli jest rozkładany baldachim, który ochroni nas nie tylko przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale też przed podmuchami wiatru. Piękna sofa PORTOFINO pozwoli nam bujać w obłokach podczas upalnych dni i wypoczywać blisko natury.

Bujaj w obłokach stojąc mocno na ziemi!

taras inspiracje: fotel wiszący Kokon Oltre

Wśród klasycznych mebli ogrodowych nie zabrakło miejsca na oryginalne rozwiązania. Huśtawka ogrodowa KOKON to propozycja dla osób, które cenią sobie odpoczynek na najwyższym poziomie. Nowoczesna huśtawka pozwoli nam na bujanie w obłokach bez konieczności opuszczania swojego tarasu czy ogrodu. Taki mebel przypadnie do gustu zarówno starszym, jak i młodszym użytkownikom! Huśtawka ogrodowa kokon jest meblem, który skutecznie odmieni wygląd strefy wypoczynkowej i sprawi, że stanie się ona bardziej atrakcyjna!

parasol ogrodowy na wysięgniku automatyczne zadaszenie tarasu zadaszenie tarasu aluminium