Taras inny niż wszystkie – jak go zaprojektować?

Funkcjonalne tarasy przy domu mogą być wykorzystywane na wiele sposobów – przede wszystkim są to miejsca odpoczynku i relaksu, ale też przestrzenie, gdzie możemy podawać pyszne posiłki. Nie trzeba wiele, by zwykły taras zmienić nie do poznania – odpowiednie meble i dodatki sprawią, że stanie się to nasze ulubione miejsce wypoczynkowe na lato.

Letnia jadalnia na tarasie

Taras to zazwyczaj strefa z meblami wypoczynkowymi. A gdyby tak wyjść poza schemat i stworzyć na nim letnią jadalnię, gdzie podawane będą posiłki? Zadaszony taras sprawdzi się do tego idealnie! Podstawą będzie tu duży stół, przy którym wygodnie usiądzie przynajmniej 6 osób. Wśród licznych propozycji na ten mebel, warto zwrócić uwagę na nowoczesne stoły oparte na aluminiowych konstrukcjach z drewnianym blatem. Stół taki doskonale wpisze się zarówno w nowoczesne aranżacje, jak i stylistykę bardziej klasyczną. Drewniany blat, wykonany najczęściej z drewna tekowego, posiada piękną kolorystykę i doskonale prezentować się będzie w otoczeniu zieleni. Uzupełnieniem dla stołu powinny być wygodne krzesła lub fotele. Jedną z propozycji są fotele rattanowe, które wprowadzą na taras nieco sielski nastrój. Rattan wykorzystywany do produkcji mebli pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju – w ten sposób chronione jest środowisko naturalne.

Jak ozdobić jadalnię na tarasie?

Najprostsze dekoracje okazują się najlepsze – drewniany stół można ozdobić eleganckim bieżnikiem, a dodatkowo wykorzystać ogrodowe kwiaty, wstawiając je do wazonów. Dobrym pomysłem okażą się również lampiony, które pozwolą na biesiadowanie również po zmroku. Lampiony rattanowe uzupełniane są o niewielkie, szklane naczynia, w których osadzana jest świeca. Dobrym pomysłem okażą się również poduszki i pledy.