Nowocześnie urządzony taras – jak do zaprojektować?

Przydomowy taras to doskonałe miejsce na relaks – możemy organizować na nim spotkania w gronie bliskich, przyjęcia dla znajomych, zapraszać na grilla. Wyposażenie tarasu jest kluczowe, aby zapewnić sobie komfort i wygodę. Jakie meble i dodatki wybrać?

Jakie meble okażą się najlepsze?

Szukając trwałych i eleganckich mebli tarasowych, nie ma lepszej opcji niż komplety technorattanowe. Meble z technorattanu cenione są od wielu lat, obecnie zaś dostępne są w nowej, odświeżonej wersji. Kolekcje technorattanowe są niezwykle rozbudowane, co daje wiele możliwości związanych z tworzeniem autorskich kompletów. W ten sposób możemy wybrać elementy, które dopasowane będą do naszych potrzeb. Wśród mebli technorattanowych znajdziemy przede wszystkim stoły i stoliki kawowe, fotele, krzesła, sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele wiszące. Uzupełnieniem dla kolekcji są donice technorattanowe oraz skrzynie ogrodowe, w których można przechowywać narzędzie ogrodowe czy też poduszki i pledy.

Osłona przed słońcem – czy wybrać parasol czy pergolę?

Ochrona przed słońcem jest kluczowa, by móc wygodnie odpoczywać w lecie blisko domu. Jeszcze do niedawna to parasole ogrodowe były jednymi z najchętniej kupowanych produktów ogrodowych. Dzisiaj proporcja ta się zmienia, a w polskiej przestrzeni widać coraz częściej pergole ogrodowe. Nowoczesne parasole posiadają wiele zalet – można je przenosić z miejsca na miejsce, mogą być również regulowane dzięki licznym punktom regulacji. Niestety, wymagają one korygowania kąta padania cienia. Alternatywą może być pergola, która pozwoli na zacienienie całego tarasu oraz na regulowanie ilości światła słonecznego w miejscu wypoczynkowym. Pergola to konstrukcja modułowa, złożona z aluminiowych elementów malowanych proszkowo. Dach pergoli wykonany jest z ruchomych lameli – o ich pozycji decyduje użytkownik. Pergolę można uzupełnić o dodatkowe elementy, takie jak ścianka frontowa czy boczna. Pozwolą one na zachowanie większej prywatności komfortu.

pergole zwijane biały parasol ogrodowy leżanka SPA