Niewielki taras przy domu – jak go zaaranżować?

Niewielkie tarasy nie są już problemem przy aranżacji – szeroki wybór mebli i dodatków sprawia, że również takie małe przestrzenie zaprojektujemy w sposób ciekawy. Jakie rozwiązania wykorzystać na małych tarasach? Jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę?

Mały taras – wykorzystaj komplety kawowe

Na niewielkich tarasach najlepiej sprawdzą się komplety kawowe – składają się one z wysokiego stolika kawowego oraz dwóch lub trzech krzeseł. Wybór modeli mebli jest bardzo szerokie – wśród najchętniej wybieranych wymienia się komplety technorattanowe. Meble wykonane z technorattanu odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, zmienne warunki atmosferyczne. Ich atutem są lekkie, aluminiowe stelaże, które pozwalają na znaczne obniżenie wagi mebla. Okrycie mebli technorattanowych tworzy syntetyczna plecionka, która do złudzenia imituje naturalny rattan. Inną opcją na komplet kawowy są lekkie, nowoczesne krzesła, w których siedziska i oparcia wykonano z trwałej liny polipropylenowej. Lina nie rozciąga się, nie wchłania wilgoci. Taka struktura siedziska i oparcia pozwala na stałe wentylowanie pleców użytkownika. Krzesła te warto zestawić z eleganckim stolikiem z blatem z naturalnego drewna.

Mały taras – jakie dodatki wybrać?

Jak sprawić, by mały taras zachwycał elegancją? Z pewnością warto postawić na niebanalne dodatki. Jednymi z najchętniej wykorzystywanych są poduszki i pledy – nie tylko poprawią one nasz komfort, ale też znacząco wpłyną na odbiór otoczenia. Pledy przydadzą się wieczorami, kiedy temperatura zacznie spadać. Innym ciekawym rozwiązaniem są lampiony – możemy ustawić je na ziemi, na parapetach zewnętrznych czy też zawiesić nad głowami. Dadzą one przyjemne, rozproszone światło i pozwolą cieszyć się letnimi wieczorami.