Meble z technorattanu – dlaczego warto?

Drewno, rattan, wiklina, metal, tworzywa sztuczne… W sezonie letnim w sklepach pojawia się ogrom mebli ogrodowych, które mają umilać nam zbliżające się tygodnie. Wśród ogromu różnorodnych propozycji szczególnie wyróżniają się modele wyplatane z technorattanu – syntetycznego tworzywa przypominającego egzotyczny rattan. Czym technorattanowe meble i dodatki zaskarbiły sobie tak dużą przychylność miłośników wylegiwania się w zaciszu swojego ogrodu? Sprawdź nasze propozycje!

Solidne meble na lata

Produkowany fabrycznie rattan ceniony jest za swoją nieprzeciętną odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Promieniowanie UV, woda, mróz i wysoka temperatura nie wpływają negatywnie na kolor i strukturę wyposażenia. Z tego względu technorattanowe meble w nienagannym stanie służą przez wiele lat. Ich konstrukcja jest lekka, co ułatwia ich przenoszenie.

Bez impregnacji i problemów

Przechowywanie wieloelementowego kompletu poza sezonem nie będzie już problemem. Technorattanowe krzesła, stoliki i fotele mogą przezimować bezpośrednio na tarasowych deskach przykryte jedynie lekkim pokrowcem. Co ważne, syntetyczny materiał nie wymaga regularnej impregnacji.

Stylowa dekoracja i komfort użytkowania

Mówiąc o walorach kompletów technorattanowych, nie sposób nie wspomnieć o dopracowanym wzornictwie. W katalogach uznanych producentów znajdziesz designerskie modele inspirowane stylem klasycznym i nowoczesnym – eleganckie stoły i krzesła, awangardowe leżanki, ekskluzywne narożniki o modułowej budowie, designerskie huśtawki w formie jednoosobowych, otulających kokonów. Białe, szare albo brązowe meble wnoszą do ogrodu odrobinę luksusu. Ponadto, starannie zaprojektowane meble zapewniają komfort, jaki do tej pory był w ogrodzie nieosiągalny.

meble na balkony tarasy zadaszenia na taras pergole nowoczesne