Kącik kawowy na tarasie – jak go zaaranżować?

Niewielki taras to idealne miejsce do tego, aby zaaranżować kącik kawowy. Pomogą w tym funkcjonalne komplety kawowe oraz dodatki. Jak sprawić, by zwykły taras zmienił się nie do poznania? Jakie rozwiązania okażą się strzałem w dziesiątkę?

Jaki komplet kawowy wybrać na taras?

Niewielkie rozmiary tarasu nie są przeszkodą do tego, aby urządzić na nim wygodne miejsce do podawania kawy. Wystarczy stolik kawowy oraz dwa lub trzy krzesła! Wśród rekomendowanych kompletów wymienia się przede wszystkim zestawy technorattanowe. Komplety takie dostępne są w szerokiej gamie kolorów, co pozwala na dopasowanie mebli do już istniejącej aranżacji. Meble technorattanowe odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, wnikanie kurzu, wilgoć czy płowienie. Atutem jest tu też niska waga, gdyż meble technorattanowe oparto na stelażach aluminiowych. Alternatywą mogą być eleganckie meble wykonane z rattanu – meble takie tworzone są z pnączy pozyskiwanych z ekologicznych plantacji. Dzięki temu nie jest degradowane środowisko naturalne. Meble takie doskonale prezentować się będą w nowoczesnych aranżacjach.

Jak zadaszyć taras?

Niewielkie tarasy służące jako kącik kawowy najlepiej osłonić przed słońcem przy pomocy funkcjonalnego parasola ogrodowe. Nowoczesne parasole dopasowane są do konkretnych potrzeb – bez trudu znajdziemy model o nieco mniejszej czaszy, który z powodzeniem wykorzystamy na balkonie czy tarasie. Parasole takie posiadają liczne punkty regulacji, co pozwala na idealne dopasowanie kąta padania cienia. Dodatkowo czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu – to sprawia, że tkanina nie jest podatna na wnikanie wilgoci, ścieranie, płowienie. Parasol możemy osadzić na klasycznej podstawie lub też podstawie z niewielkimi kółkami, co pozwoli na wygodne przesuwanie parasola po gładkiej powierzchni tarasu.

 

nowoczesne pergole fotele ratanowe na balkon meble balkonowe białe