Jaki grill ogrodowy wybrać?

Chcesz wreszcie rozpocząć sezon grillowy i w związku w tym zastanawiasz się, jaki grill ogrodowy warto kupić? Z myślą o wszystkich miłośnikach pichcenia na świeżym powietrzu przygotowaliśmy małe zestawienie najlepszych modeli dostępnych na rynku. Jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie: grill gazowy czy węglowy? Sprawdź!

Gazowy czy węglowy: jaki grill ogrodowy wybrać?

grill-ogrodowy-gazowy

Zastanawiasz się, jaki grill ogrodowy najlepiej spełni swoje zadanie? Miłośnicy tradycyjnych metod z pewnością będą zadowoleni z klasycznego grilla węglowego. Przyrządzone na grillu węglowym przysmaki mają charakterystyczny smak jednoznacznie kojarzący się z beztroskim latem. Nowoczesne grille węglowe, takie jak model NK22CK-L z oferty cenionego kanadyjskiego producenta Napoleon, można złożyć do kompaktowych rozmiarów i wziąć ze sobą wszędzie tam, gdziekolwiek chcesz. Ważną zaletą klasycznych grilli węglowych jest również ich cena.

Coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych urządzeń stają się grille zasilane gazem. Wśród wielu dostępnych ofert znajdują się modele przeznaczone do zabudowy oraz wolnostojące. Innowacyjne grille gazowe z pewnością zadowolą osoby dbające o to, aby na ich talerzach znajdowało się zdrowe jedzenie, które dodatkowo pięknie się prezentuje. Inwestycja w solidny sprzęt oznacza również pożegnanie się z gryzącym dymem, walką z wiatrem i rozpałkami. Aby zacząć przyrządzanie ulubionych potraw, wystarczy jedynie przekręcić odpowiednie pokrętło. Dzięki pokrywom możesz oddawać się kulinarnej pasji nawet w deszczowy, wietrzny dzień. Co ważne, warzywa, owoce czy mięso grillowane na modelu gazowym nie mają bezpośredniego kontaktu z ogniem, przez co ich przypalenie staje się właściwie niemożliwe.

BBQ SICILIA, czyli jaki grill ogrodowy zachwyci wymagającego kucharza

grill-ogrodowy-gazowy

Oferta grilli węglowych jest niezwykle szeroka. Wśród ogromu dostępnych opcji szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się produkty prezentowane w katalogu marki Marroni Grills. Naszą uwagę szczególnie przykuwa model BBQ SICILIA – zaawansowane urządzenie, które przekształci taras w kuchnię z prawdziwego zdarzenia.

Nie będziesz już musiał kursować między kuchnią a ogrodem podczas przygotowywania kolacji dla bliskich. Wszystko, czego będziesz potrzebował do przyrządzenia najbardziej wyszukanych potraw, będziesz miał zawsze pod ręką. Nowoczesny sprzęt składa się bowiem nie tylko z powierzchni do grillowania, ale również pojemnych szafek i szuflad, blatu roboczego, zlewozmywaka, a nawet niewielkiej lodówki. Solidne, wielopalnikowe urządzenie umożliwia wygodne przyrządzanie w jednym czasie potraw wymagających delikatnej oraz intensywnej obróbki. Do grilla BBQ SICILIA dołączany jest rożen obrotowy napędzany silnikiem elektrycznym. Konstrukcja wykonana jest w całości z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Możesz mieć pewność, że ustawiony na tarasie grill zachowa swoją nienaganną formę pomimo kontaktu z wilgocią, promieniowaniem UV i opadami.

CATANIA – praktyczny, niedrogi, niezawodny

grill-ogrodowy-gazowy

Jaki grill ogrodowy sprawdzi się na niewielkim tarasie? Odpowiedź jest prosta: CATANIA! Zgrabne urządzenie z oferty Marroni Grills nie zajmie wiele cennego miejsca, a jednocześnie zapewni optymalne warunki do przygotowywania pysznych dań serwowanych na świeżym powietrzu. Urządzenie zostało wyposażone w trzy palniki. Obsługa grilla i utrzymanie go w nienagannej czystości jest dziecinnie proste! Podobnie jak wcześniej opisywany model, CATANIA wykonana jest w całości ze stali odpornej na zmienne warunki pogodowe.

pergola z zadaszeniem mocny parasol ogrodowy zadaszenia