Jak zaaranżować niewielki taras blisko domu?

Niewielki taras blisko domu to olbrzymi potencjał, szczególnie w kwestii aranżacji wygodnego miejsca do relaksu. Jakie rozwiązania wybrać, aby przestrzeń ta zachęcała do odpoczynku blisko natury? Jakie meble okażą się najlepszym wyborem?

Wygodne meble dopasowane do potrzeb

Znalezienie odpowiedniego kompletu meblowego na taras jest dzisiaj naprawdę proste. Zanim jednak wyruszymy na zakupy, warto przyjrzeć się tarasowi i określić, jak wiele miejsca mamy do dyspozycji. W ten sposób łatwo określić, czy lepiej na naszym tarasie sprawdzi się komplet kawowy, czy też może komplet wypoczynkowy. Dobrym rozwiązaniem może być także stworzenie na tarasie strefy jadalnej, przez co wykreujemy letnią jadalnią blisko domu – w tym celu niezbędny okaże się duży stół i komfortowe krzesła czy fotele.

Jakie meble wybrać? Nowoczesne meble takie jak stoliki technorattanowe czy tez krzesła oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach. Dzięki temu rozwiązaniu meble są lekkie, co przekłada się na ich bezproblemowe podnoszenie czy przenoszenie z miejsca na miejsce. Szukając mebli o wyjątkowej prezencji, warto postawić na naturę. Meble drewniane, takie jak stoły z blatami z naturalnego drewna, doskonale prezentują się ustawione wśród zieleni. Warto pamiętać, że blaty z naturalnego drewna powinny być co jakiś czas olejowane specjalnymi preparatami. Dzięki temu drewno zachowa doskonały wygląd.

Cień w miejscu wypoczynkowych

Aby móc w pełni cieszyć się relaksem blisko natury, warto zadbać o odpowiednie zacienienie tarasu. Wśród najchętniej wykorzystywanych rozwiązań wymienia się oczywiście parasole ogrodowe. Nowoczesne parasole dostępne są w różnych rozmiarach, mogą być osadzane na klasycznych podstawach, jak i podstawach z niewielkimi kółkami. Pozwoli o na wygodne przesuwanie konstrukcji po gładkiej powierzchni tarasu.

tanie meble na balkon pergole zadaszenia tarasów zadaszenia pergoli