Jak dbać o meble z technorattanu?

Wyposażenie outdoorowe nieustannie narażone jest na kontakt z czynnikami, które mogą osłabiać jego strukturę. Większość producentów podkreśla, że ważnym czynnikiem mającym wpływ na żywotność kompletów użytkowanych na wolnym powietrzu jest odpowiednia pielęgnacja. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej meblom technorattanowym. Co należy zrobić, aby przez długie lata nienagannie się prezentowały? Sprawdź nasze rady!

Technorattan – codzienna pielęgnacja

meble-ogrodowe-rapallo meble-ogrodowe-nimes meble-ogrodowe-monza- meble-ogrodowe-milano-ii

Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość: możesz zapomnieć o czasochłonnej, uciążliwej impregnacji mebli ogrodowych przed każdym sezonem. Technorattan jest materiałem, którego pielęgnacja ogranicza się do przecierania jego powierzchni wilgotną ściereczką. Mocno zabrudzone meble możesz myć „na mokro”. Sztuczne „pędy” składają się ze zwartych, nieporowatych włókien, więc usunięcie zabrudzeń nie przysparza większych trudności.

Technorattan zimą

meble-ogrodowe-filip-ii meble-ogrodowe-siena meble-ogrodowe-rondo meble-ogrodowe-rapallo

W Twoim ciasnym garażu albo piwnicy brakuje miejsca na wieloelementowy zestaw? Żaden problem – odporne na czynniki zewnętrzne meble z technorattanu mogą przezimować bezpośrednio na tarasowych deskach. Warto mieć jednak świadomość, że nawet najlepszej jakości meble nie są niezniszczalne. Prostym sposobem na przedłużenie żywotności ulubionych mebli jest przykrycie ich poza sezonem  pokrowcem. Znacznie lepiej niż modele pokryte sztywniejącym na mrozie winylem sprawdzą się pokrowce marki Aero Cover. Osłony produkcji holenderskiego lidera wykonane są z nieprzemakalnego poliestru typu RIP-STOP oraz membrany. „Oddychający” materiał jest szczelną barierą dla szkodliwych czynników. Dzięki optymalnej cyrkulacji powietrza na meblach nie rozwijają się szkodliwe bakterie, pleśń i grzyby.

meble tarasowe balkonowe parasol ogrodowy czarny metalowe meble na balkon