Jak zaaranżować taras w nowoczesnym stylu?

Latem to właśnie taras staje się ulubionym miejscem spotkań wszystkich domowników i strefą samotnego relaksu. Aby zewnętrzna przestrzeń dobrze spełniała swoje zadanie, nie może zabraknąć na niej nowoczesnych, wygodnych mebli. Wszystkim osobom pragnącym stworzyć atrakcyjną strefę relaksu podpowiadamy, jak zaaranżować taras zgodnie z najświeższymi trendami.

MILANO, czyli jak zaaranżować taras inspirowany salonem

meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii

Niewygodne, składane krzesła i drewniane ławki odchodzą do lamusa. Ich miejsce w modnych aranżacjach zajmują meble, które pod kątem estetycznym i użytkowym nie ustępują najbardziej ekskluzywnym kanapom zdobiącym salony. Nowoczesne meble modułowe składają się  z technorattanowych, lekkich części, które możesz dowolnie ze sobą łączyć. Kilka szybkich ruchów wystarczy, aby przestronny narożnik zmienić w zgrabną leżankę. Co ważne, wyplatane z syntetycznego rattanu komponenty wyposażone są w poduszki i siedziska pokryte tkaniną o hydrofobowej powierzchni odpornej na działanie czynników zewnętrznych.

KOKON – stylowa huśtawka z rattanu

fotel-wiszacy-bella fotel-wiszacy-kokon fotel-wiszacy-kokon fotel-wiszacy-kokon

Jak zaaranżować taras, aby zapewnić sobie optymalne warunki do relaksu? Odpowiedź jest prosta: zainwestuj w designerską huśtawkę! Modne w ostatnich sezonach huśtawki niewiele mają wspólnego z bujanymi ławkami, które jeszcze do niedawna obecne były w niemal każdym ogrodzie. Stylowe, jednoosobowe huśtawki w formie otulających kokonów pięknie się prezentują, a jednocześnie pozwalają w pełni się odprężyć w izolacji od otoczenia. Model KOKON proponowany przez markę Oltre dostępny jest w wielu wariantach różniących się kolorem. Każdy z nich może być montowany na dwa sposoby – na stelażu oraz haku.

Lampki solarne

lampa-solarna-jack lampa-solarna-kate

Dopełnieniem każdej aranżacji są dodatki. Nieodłączną częścią zewnętrznej kompozycji jest subtelne oświetlenie. W klimat nowoczesnego ogrodu harmonijnie wpiszą się ekologiczne lampki solarne przypominające małe lampiony.