Jak dbać o meble ogrodowe?

Znaczna część osób posiadających swoje ogrody zadaje sobie pytanie: jak dbać o meble ogrodowe, aby zachowały one swoją nienaganną strukturę przez długie lata? Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom szukającym sprawdzonego sposobu na przedłużenie żywotności ulubionego kompletu tarasowego. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak dbać o swoje meble!

Jak dbać o meble ogrodowe z technorattanu i metalu?

meble-ogrodowe-lyon meble-ogrodowe-cannes meble-ogrodowe-bordeaux meble-ogrodowe-bordeaux

Wyposażenie outdoorowe ma nieustanny kontakt z czynnikami, które mogą osłabiać jego strukturę – promieniowaniem UV, opadami, zanieczyszczeniami i skrajnymi temperaturami. Meble technorattanowe skutecznie opierają się działaniu zmiennych warunków pogodowych, dlatego mogą przezimować na tarasowych deskach bez konieczności ich impregnacji. Pamiętaj jednak, że nawet najwyższej klasy tworzywa nie są niezniszczalne.  Zatem jak dbać o meble ogrodowe wykonane z technorattanu lub metalu? Zanim śnieg i mokre liście spadające z drzew przykryją ulubione fotele, warto zabezpieczyć je pokrowcem.

Standardowe pokrowce dostępne w większości sklepów posiadają domieszki winylu, który pod wpływem mrozu sztywnieje, a następnie pęka. W efekcie pokrowiec przestaje spełniać swoją funkcję. Znacznie bardziej praktyczne rozwiązanie proponuje marka AeroCover. Holenderski producent oferuje pokrowce szyte z miękkiego poliestru typu RIP-STOP wzbogaconego warstwą membrany. Przewiewna tkanina zachowuje swoją miękką, plastyczną formę niezależnie od panującej temperatury. Membrana zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu pod przykryciem nie rozwijają się szkodliwe bakterie, pleśń i grzyby. Pokrowce z logo AeroCover dostępne są w wielu wariantach różniących się od siebie wielkością i kształtem. Każdy z nich wyposażony jest w ściągacze umożliwiające idealne dopasowanie osłony do konkretnego mebla. Osłony są lekkie, więc ich założenie i ściągnięcie nie stanowi najmniejszego problemu. Nieużywany pokrowiec możesz przechowywać w dołączonej do zestawu torbie.

Impregnaty do mebli rattanowych i drewnianych

meble-ogrodowe-nimes meble-ogrodowe-nimes meble-ogrodowe-lyon meble-ogrodowe-lyon

Zastanawiasz się, jak dbać o meble ogrodowe wyplatane z rattanu albo wykonane z drewna? Krzesła, stoliki czy sofy wyprodukowane z naturalnych surowców są bardziej narażone na zniszczenia i należy poświęcić im nieco więcej uwagi. Meble wyplatane z wikliny, bambusa czy rattanu należy regularnie czyścić miotełką do kurzu albo suchą szczotką. Jeśli zajdzie konieczność umycia mebli na mokro, należy zadbać o to, aby przed ponownym użyciem dokładnie wysuszyć mebel. Naturalne pędy wymagają również impregnacji specjalistycznymi środkami chroniącymi materiał przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń. W salonach Garden Space znajdziesz skuteczne preparaty dostępne w formie wygodnego w użyciu spray’u.

Komplety z drewna, rattanu i wikliny w okresie jesienno-zimowym powinny zostać zabezpieczone w suchym miejscu, na przykład piwnicy czy garażu. Aby uchronić je przed wilgocią, która często panuje w tego typu pomieszczeniach, warto przykryć je pokrowcami.